Dezynsekcja w Warszawie i okolicach

Dezynsekcja to zabieg mający na celu zwalczenie, za pomocą środków chemicznych, mechanicznych oraz biologicznych, wszelkich szkodników. Dezynsekcja skupia się głównie na zwalczaniu pasożytniczych stawonogów (muchy, komary, pchły, wszy), karaczanów (karaluchy, prusaki, pluskwy i wiele innych) oraz szkodników magazynowych. Nasza firma wykonuje dezynsekcję przede wszystkim w mieście Warszawa i okolicach.

Na przestrzeni lat wypracowano szereg skutecznych metod dezynsekcji.

Dezynsekcja: metody fizyczne

Przy zastosowaniu metody fizycznej wykorzystuję się parę,ogień, gorące powietrze i promieniowanie UV. Dezynsekcja metodą fizyczną jest to bardzo skuteczna, ale niebezpieczna zarówno dla szkodników, jak i osób ją wykonujących. Dezynsekcja metodą fizyczną powinny być wykonywane przez fachowców przy użyciu specjalistycznego sprzętu

Dezynsekcja: metody mechaniczne

Dezynskecja metodą mechaniczną polega na zwabieniu szkodników i uniemożliwieniu mu wydostania się z pułapki. W tym celu wykorzystuje się różnego rodzaju lepy i lampy owadobójcze. Jest to najprostsza i powszechnie znana metoda, która nie powoduje żadnych niepożądanych skutków.

Dezynsekcja: metody chemiczne

Dezynsekcja metodą chemiczną to zastosowanie środków owadobójczych na terenie opanowanym przez szkodniki. Środki chemiczne do zwalczania szkodników stosuje się w uprawach rolnych, sadach, a nawet w lasach. Dzieli się je w zależności od tego, jak działają na dane szkodniki. Część środków dostaje się do organizmów owadów przez drogi oddechowe. Inną grupą są środki kontaktowe, które wnikają do wnętrza organizmu przez pokrywy ciała, a także wewnętrzne, które działają przez narządy trawienne. Najsilniejsze środki chemiczne, takie jak na przykład DDT, działają przez pokrywy ciała i drogi oddechowe. Są one też groźne dla człowieka, ponieważ kumulują się one w organizmie ludzkim i mogą spowodować zachwianie równowagi hormonalnej i zachorowanie na raka. Samodzielne i nadmierne stosowanie środków owadobójczych może przynieść więcej szkody niż pożytku, dlatego lepiej stosować mniej inwazyjne metody, szczególnie jeśli dezynsekcji poddaje się pomieszczenia w domu.

Dezynsekcja: metody biologiczne

Dezynsekcja metodą biologiczną to najbardziej korzystna dla środowiska i najmniej szkodliwe również dla ludzi, w przeciwieństwie do metod chemicznych. Aby można je było zastosować należy mieć pojęcie o ekosystemach, łańcuchach pokarmowych i związkach między organizmami, ponieważ eliminacja szkodników polega na tym, że w ich siedlisku umieszcza się populację organizmów, dla których są pożywieniem. Metody biologiczne są stosowane głównie przez przedsiębiorstwa zajmujące się świadczeniem usług, takich jak dezynsekcja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *